Blog

Su Arıtma Cihazı Suyun Tadı Neden Acı Olur?

Şebeke suyu insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek zararlı maddeler barındırır. Bu maddelerin vücutta herhangi bir hastalığa ve rahatsızlığa sebep olmaması için içme suyunun arıtılması günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç doğrultusunda suyu temizleyip daha sağlıklı bir hale getiren su arıtma cihazlarından faydalanılır. Sıklıkla evlerde kullanılmakta olan su arıtma cihazlarında çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlardan birisi de su arıtma cihazının ürettiği suyun tadının acı olmasıdır. Suyun tadının acı olması farklı nedenlerden kaynaklanabilir.

label
perm_identity
remove_red_eye 1 Görüntüleme

Su Arıtma Cihazı Gerekli Mi?

Gezegenimizde canlılık başladığından beri canlılar için su hep gerekli bir yaşam kaynağı olmuştur. İnsan sağlığı için de hayati önemi olan su, vücudun büyük bölümünü oluşturur. Bu nedenle zamanla vücuttan atılan suyun yerine tekrar su alınması gerekir fakat içme suyunun içerisinde sağlığa zararlı maddeler bulunmaktadır. Bundan dolayı suyun arıtılması gerekmektedir. Ters ozmos su arıtma cihazları sayesinde evlerde su arıtılır ve kullanıcıya ulaşır.

label
perm_identity
remove_red_eye 3 Görüntüleme

Selenoid Valf Nedir?

Su arıtma cihazlarında suyun akışının kontrol altında tutulması gerekebilir. Bunun için suyun kontrol altında tutulabilmesi için bir valfe ihtiyaç duyulur. Bu nedenle su arıtma cihazlarında selenoid valf kullanılır.

label
perm_identity
remove_red_eye 3 Görüntüleme

Diyafram Pompa Özellikleri

Evsel su arıtma cihazlarında kullanılan ters ozmos yöntemi suyun basınçlandırılarak çok küçük boyutta gözenekleri olan membran filtreden geçirilmesine dayanır. Membran filtrenin gözenekleri çok küçük olduğundan dolayı su herhangi bir kuvvet uygulanmadan kendiliğinden bu gözeneklerden geçemez. Bunun için su basıncının yeterli olmadığı binalarda diyafram pompa kullanılır.

label
perm_identity
remove_red_eye 8 Görüntüleme

Şatof Valf Özellikleri

Su arıtma cihazlarında suyun yönlendirilmesi için valflere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu valflerden birisi de Shut-Off (Şatof Valf) dir. Şatof  valf dört yollu vana olarak da adlandırılabilir.

label
perm_identity
remove_red_eye 2 Görüntüleme

Su Arıtma Cihazı Basınç Düşürücü Özellikleri

Şebeke suyu basıncı yüksek olan binalarda fazla basınç evsel su arıtma cihazları için sorun olabilmektedir. Bu nedenle şebeke basıncı, basınç düşürücüler kullanılarak azaltılır.

label
perm_identity
remove_red_eye 2 Görüntüleme

Su Arıtma Cihazı Neden Ses Yapar?

Evsel su arıtma cihazları değişik türde ve özellikte bulunabilmektedirler. Bu durumdan kaynaklanan çeşitli sorunlar kullanım sırasında meydana gelebilmektedir. Bu sorunlardan birisi de sıklıkla karşılaşılan ses sorunudur.

label
perm_identity
remove_red_eye 10 Görüntüleme

Su Arıtma Cihazı Atık Su Kısıcı Nedir?

Su arıtma cihazları insan sağlığı için içme suyunun içindeki kimyasallar, eriyik gazlar ve mikroorganizmalar gibi çeşitli zararlı maddeleri maddeleri ortadan kaldırır. Ters ozmos teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen filtrasyon ile birlikte temiz su elde edilir fakat temiz suyun yanında bir de atık su meydana gelir. Atık su kısıcı ile dışarı atılan su azaltılır.

label
perm_identity
remove_red_eye 8 Görüntüleme

Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar?

Su arıtma cihazları evlerde sağlıklı su içmek için en iyi yöntemdir. Ters ozmos teknolojisiyle zararlı maddeler ve organizmalar suyun içinden uzaklaştırılır. Ters ozmos tekniğiyle yapılan arıtma işleminde atık su ortaya çıkmaktadır.

label
perm_identity
remove_red_eye 9 Görüntüleme

Su Arıtma Cihazı Neden Su Vermiyor?

Su arıtma cihazlarında birçok nedenden dolayı çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. En çok karşılaşılan sorunlardan birisi de su arıtma cihazının su vermemesidir. Bu sorunu açığa çıkarabilecek bazı nedenler bulunmaktadır.

label
perm_identity
remove_red_eye 8 Görüntüleme

Reçine Filtre Nedir?

Su arıtma cihazlarında suyu arıtabilmek ve içimini daha hoş hale getirebilmek için birçok filtre kullanılmaktadır. Bu filtrelerden birisi de reçine filtredir. Şebeke suyundaki sertlik oranı fazla olduğunda su arıtma cihazlarında reçine filtreler kullanılır.

label
perm_identity
remove_red_eye 10 Görüntüleme

Akvaryum Su Arıtma Cihazları Ne İşe Yarar?

Şebeke suyu içeriğinde birçok zararlı maddeyi bulundurabilmektedir. Bu nedenle şebeke suyunun arıtılıp kullanıma hazır hale getirilmesi gereklidir. Temiz su insan sağlığı için önemli bir yere sahip olduğu kadar akvaryum canlıları için de önemlidir. Akvaryum arıtma cihazları akvaryumda kullanılacak suyu arıtır ve temizler.

label
perm_identity
remove_red_eye 40 Görüntüleme