Su Arıtma Cihazları Sağlıklı mıdır?

Su Arıtma Cihazlarına ülkemizdeki bakış açısı, bu sektörü farklı amaçlarla kullanan bir çok firma tarafından maalesef farklı algılanmaya başladı. Son 10 yıldır bu algıyı kırmaya çalışan Hidrotek gibi firmaların müşterilerden duyduğu en büyük sitemlerden biri de bu aslında. Su Arıtma Cihazları Sağlıklı mıdır? Sorusu toplum algısıyla eşdeğer olarak ilerlediği için, Bu algının artık araştıran, sorgulayan bilim ve teknolojiyi takip eden kişilerde olmaması çok normal, Ama hala bu kötü algıyı benimsemiş ve öyle düşünen bir kesim maalesef mevcut.

Reverse Osmosis System Su Arıtma Cihazları Çalışma Prensibi

Reverse osmosis system yani ters ozmos sistemlerinin çalışma prensibine kısaca değinmeden, Sizlere su arıtma cihazlarının kullanım alanlarını ve teknoloji ile, hangi seviyelerde su arıttığını anlatmam mümkün değil,

Reverse osmis system, Kök Olarak , 4 Aşamadan oluşur. 4 Aşamalı bir su arıtma sistemi eğer çift aşamalı ya da üç aşamalı, bir filtre kullanılmadığı sürece 4 filtreden oluşması gerekmektedir. 4 filtreli sistemin çalışma prensibine ve kullanım alanlarına Reverse Osmosis System Çalışma Prensibi Yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının,  Ülkemizde ilk kullanılmaya başlandığı dönemlerde alttaki görselde kullanılan ürünleri ülkemize getiren firmalar, bu ürünleri nitelikli bir şekilde satamadığı ve ürünlerin yapmış olduğu işlemi tam olarak anlatamamasından kaynaklı olarak, Büyük bir kesimin bu ürünlere bakış açısı bir hayli değişti. 


Yukarıdaki görseldeki ürün ters ozmos sistemi ile çalışan bir sistem değil. doğal olarak ürünün ürettiği suyun bir atık suyu da mevcut değil. Bu Sistemin Daha büyük kapasitelisini günümüzde bina girişi yumuşatma sistemi olarak kullanıyoruz. bu sistemin içerisinde tablet tuz ve reçine mevcut, suyun içerisinde bulunan bir çok materyali ve kireci tutarak suyun sertliğinin ve tadının ve yumuşamasını sağlıyor. Fakat müşterilerimize bu sistemden çıkan suyu içmemelerini tavsiye ediyoruz.

Bu Suyu Tüketirseniz sağlığınızın olumsuz yönde muhakkak etkilenezek ve uzun süre kullanmanız halinde bünyenizde telafisi mümkün olmayan hasarlar verecektir. 

Yeni Nesil Su Arıtma Cihazları Sağlıklı mıdır?

Sağlık

Yeni nesil Nano Teknolojisi ile üretilmiş filtreler reverse osmosis system’in kalbi niteliğinde işlev görürken ürettiği suyun kalitesi tartışılmaz noktaya ulaşmıştır.

Membran filtre üreticilerinin en son teknolojik altyapıyı kullanarak, Dünya sağlık örgütü gibi kuruluşlardan ürettikleri ürünlere belge alması, ve bu ürünleri biz kadar ulaştırması, Uzun meşakatli ve yorucu bir süreç. Bu Sebepten dolayı, Ülkemizde maalesef Membran filtre günümüzde üretilmiyor.

Hem bu ürünlere standart uygulayacak bir firma olmadığından, hem de bu ürünleri üretecek bu yatırımı yapacak bir kurum kuruluş olmadığından kaynaklı.

Evlerde musluk yanında takılan üçlü çelik tüplerden günümüzdeki nano teknolojik su arıtma filtrelerine uzana  bu süreçte, bir çok arıtma sistemi denenmiş olsa da evlerde kullanılabilecek en uygun sistemin Reverse Osmosis Sus Arutma sistemi olduğunu biliyoruz. Daha farklı bir su arıtma sistemi kullanmak hem kendinizi, hem de ailenizin sağlığını rislke etmak sayılacaktır.

Ters Osmos Sistemlerinde Ülkemizde kullanılan en iyi Filtreler ve Filtre kombinasyonlarını kullanan bir kaç firma mevcut bunlardan biri Tabii ki Hidrotek Water. Sebebi ise, Hem Firmamızın Kendi çatısı altında üretmiş olduğu filtrelerin NSF ve Water Quality belgelerinin olması, Hem de kendini dünya çapında kanıtlamış dünyanın en iyi filtre kombinasyonlarının bir raya gelmiş versiyonlarının bulunması.

Evlerinizde Kullandığınız su arıtma cihazlarının sağlık açısından çok fazla risk içerdiği bu dönemde evlerde bir zorunluluk haline gelen su arıtma cihazlarının Filtrelerinin de en az su arıtma cihazı kadar önemli olduğu aşikar.

Su Arıtma Cihazlarında kullanılan filtrelerinin ürettiği suyun değerleri dolaylı olarak şebeke suyunuzun değerlerine bağlı olduğu için,  En iyi filtre kombinasyonunun kullanmanız bu noktada çok önemli.

Ülkemizde bulunan kıyı bölgelerde ikamet ediyorsanız. bu bölgelerde suların değerleri sertlik oranları iç kesimdeki, illerin su değerlerine nazaran, 10 kat 20 kat daha fazla olacaktır bu sebepten bulunduğunuz bölgelerde, kullanılan sisteme ekstra ekleme yaparak,Kaliteli ve sağlıklı su elde edebilirsiniz.

Ekstra Aşamalı Biocera Mineral Filtreli Su Arıtma Cihazları ile, Mineral Kaybına Son

Reverse Osmosis Systemlerin Suyun içerisinde bulunan Minerallerin bir kısmını atık su ile attığı doğrudur. 

Bu Sebepten Dolayı suyun içerisinde kaybolmuş olan minerallerin;

  • Potasyum
  • Kalsiyum 
  • Magnezyun
  • Sodyum 

Gibi, Biocera AA ya da muadili olan filtrelerle tamamlanması insan sağılığı açısından çok önemlidir. Suyun içerisinde bulunan minerallerin, tamamlanması Tüketeceğiniz su açısından çok önemlidir. PH seviyesi Mineral Seviyesi ve Suyun Sertlik Seviyesi farklı değerlerdir. bu üç değerinde, içilebilecek su seviyesinde olması gerekiyor.

Bu Değerlerin neler olduğuna öneminin ne olduğuna Suyun Mineral Değerleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hidrotek Water Su Arıtma Sistemleri.

2003® Yılından Günümüze Kadar Üretmiş Olduğu NSF ,  ve Water Quality Belgeli Filtreler ile, Dünya!nın ir Çok Ülkesinde Güvenle Kullanılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Sensörleri Nelerdir?

Su arıtma cihazlarını iyi bir şekilde çalışabilmesi için suya yeterli derecede basınç uygulanması gerekir. Basınç uygulanan su, filtrelerin gözeneklerinden geçerek yabancı maddelerden kurtulur. Şebeke suyunun

Devamını oku »

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Evlerde tezgah üstü ve tezgah altında kullanılmakta olan su arıtma cihazları, aynı zamanda bina girişlerine de yerleştirilmektedir.

Devamını oku »

Su Yumuşatma Nedir?

Kullanılan suların temiz olması yanında yumuşak su olması da çok önemlidir. Çünkü yumuşak olmayan yani sert su denilen sular öncelikle sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve

Devamını oku »

Su Arıtma Sistemleri Tarihi

Şüphesiz ki su, dünyadaki yaşam için güneş ile beraber en önemli unsur. Su, dünyada canlılığın oluşumundan beri önemini korumaktadır. Hatta suyun bu önemliliği günümüz dünyasında

Devamını oku »