Runxin Valf Nedir?

Su arıtma sistemlerinde valflere ihtiyaç duyulmaktadır. Su arıtma cihazları için çeşitli valf markaları vardır. Bu alanda valf üreten Autotrol, Fleck, Canature, Clack ve Siata gibi markalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de Runxin markasıdır. Yumuşatma  sistemlerinde kullanılan valfler, filtre ve su yumuşatma cihazı olarak kullanılır.

Runxin Valf Çeşitleri ve Özellikleri

Runxin markasının birçok filtre ve su yumuşatma valf çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitlerden öne çıkan ve en çok kullanılan modellerini sizler için listeledik.  Eğer bir yumuşatma sistemi ya da ters ozmos sistemi kullanacaksanız. kullanacağınız alana göre ve kullanım miktarına göre bir valf tercih etmelisiniz.

F71B1 3/4″ Otomatik Filtre Valfi

F71B1 Runxin Valf
Runxin Valf Nedir? 1

Basit yapısı ve güvenilir sızdırmazlığı ile ön plana çıkar. Timer tipinde bir valftir. 2 m³/saat debi değerine sahiptir. Valfin giriş ve çıkış bağlantıları 3/4″ boyutundadır. Tank bağlantı aralığı ise 6″ ve 10″ arasındadır. Valf DC 12 Volt gerilim ile çalışır. Çalışma akımı 1.5 A değerindedir. Tek tanklı tiplerde durulama sırasında valfden su geçmemektedir.

Valf üzerinde “Manuel/Geri Dön” tuşu vardır. Bu tuş sayesinde durulama işlemi hemen gerçekleştirilebilir. Runxin F71B1 3/4″ Filtre Valfi, dinamik bir LED ekranına da sahiptir. Eğer LED ekrandaki şerit yanıp sönüyorsa, kontrol valfinin çalıştığı anlamına gelir. Şerit yanmıyorsa durulama işleminde olduğu anlaşılır.

Valf kumandası üzerinde 1 dakika boyunca herhangi bir işlem yapılmaz ise tuşların kilitlendiğini gösteren tuş kilidi ışığı aktif hale gelir. Birden fazla durulama zamanı ayarlanabilmektedir. Böylece filtre malzemelerinin temizlenmesi daha iyi bir şekilde yapılmış olur.  Kullanılan suyun durumuna göre valf parametreleri değiştirilebilmektedir. Sayaç ve zaman tipi de ayrıca değiştirilebilmektedir.

F67B1 1″ Zamanlayıcı Filtre Valfi

F67B1 Runxin Valf
Runxin Valf Nedir? 2

Timer yani zamanlayıcı tipinde bir Runxin Valf modelidir. Debisi 4 m³/saat değerindedir. Giriş ve çıkış bağlantısı 1″ boyutundadır. DC 12 Volt gerilim ve 1.5 A akım ile çalışır. 6″- 14″ arasında tank bağlantısına sahiptir. Valfde iki türde zaman tipi bulunmaktadır. Valf, kumanda panosundaki kırmızı anahtar 1 olacak şekilde çevrildiğinde saat bazında çalışabilmektedir. Anahtar çevrildikten sonra valfi yeniden başlatmak çok önemlidir

N75A1 Zamanlayıcı Filtre Valfi

Timer tipinde bir başka Runxin marka zamanlayıcı valf olan N75A1, DC 24 Volt gerilim ve 1.5 A akım değeri ile çalışır. 10 m³/saat debi değerine sahiptir. Giriş ve çıkış bağlantıları 2″ boyutundadır. Tank bağlantı aralığı ise 16″- 24″ boyutlarındadır. PLC ve bilgisayar vb. olmak üzere birlikte kullanılan harici sinyalleri de algılayabilir. Bu üründe de tüm parametreler değiştirilebilmektedir

F116Q3 Volumetrik Valf

F116Q3 Runxin Valf
Runxin Valf Nedir? 3

Runxin F116Q3 bir yumuşatma valfidir. Debisi 5 m³/saat olarak çalışır. Giriş ile çıkış bağlantısı 1″ boyutundadır. Tank bağlantı aralıkları da 6″- 18″ boyutlarındadır. Elektrik bağlantılarında ise DC 12 Volt gerilim ile çalışır. Çalışma akımı 1.5 A değerindedir. Tuş kilidinin açılması için yukarı ve aşağı tuşlarının 5 saniye boyunca basılı tutulması gerekir. Zaman ve sayaç tipi seçimleri yapılabilmektedir.

F92A3 LED Volumetrik Yumuşatma Valfi

F92A3 Runxin Valf
Runxin Valf Nedir? 4

F92A3 LED Volumetrik Valf, yumuşatma valfidir. 7 m³/saat debide çalışmaktadır. Giriş – Çıkış bağlantıları 1″ boyutundadır. 12 Volt DC gerilimde ve 1.5 A akımda çalışabilir. 6″- 18″ tank bağlantı boyutuna sahiptir.  Ters Ozmos gibi çok aşamalı su arıtma sistemlerinde, birden fazla valf seri bağlandığında durulama işlemi sırasında daima su geçişini sağlayan bir valf bulunmaktadır. 

Bir cevap yazın

Hidrotek Water Su Arıtma Sistemleri.

2003® Yılından Günümüze Kadar Üretmiş Olduğu NSF ,  ve Water Quality Belgeli Filtreler ile, Dünya!nın ir Çok Ülkesinde Güvenle Kullanılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Sensörleri Nelerdir?

Su arıtma cihazlarını iyi bir şekilde çalışabilmesi için suya yeterli derecede basınç uygulanması gerekir. Basınç uygulanan su, filtrelerin gözeneklerinden geçerek yabancı maddelerden kurtulur. Şebeke suyunun

Devamını oku »

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Evlerde tezgah üstü ve tezgah altında kullanılmakta olan su arıtma cihazları, aynı zamanda bina girişlerine de yerleştirilmektedir.

Devamını oku »

Su Yumuşatma Nedir?

Kullanılan suların temiz olması yanında yumuşak su olması da çok önemlidir. Çünkü yumuşak olmayan yani sert su denilen sular öncelikle sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve

Devamını oku »

Su Arıtma Sistemleri Tarihi

Şüphesiz ki su, dünyadaki yaşam için güneş ile beraber en önemli unsur. Su, dünyada canlılığın oluşumundan beri önemini korumaktadır. Hatta suyun bu önemliliği günümüz dünyasında

Devamını oku »