Omnipure Filtre Özellikleri

Omnipure K5605 Ss Sediment Filtre

Omnipure Sediment Filtre
Omnipure Filtre Özellikleri 1

ABD`de bulunan Omnipure Filter Company firması tarafından geliştirilen dünyanın en iyi inline sediment su filtresidir. Yüksek teknolojiyle geliştirilen bu filtreler tat, koku ve bağlantı parçaları gibi bazı özellikleri performans testinden geçirilerek NSF onayı almıştır. Aynı zamanda WQA sertifikasına da sahiptir. 

Omnipure K5605 Sediment Filtrenin görevi, suda bulunan toz, çamur, toprak, kireç, kum ve tortu gibi kirleticileri sudan temizlemektir. Omnipure K serisi filtrelerinde giriş ve çıkış bağlantı elemanlarına sahiptir.  Bu elemanlar kolay bir şekilde hızlı bağlantı imkanı sağlamaktadırlar.

24 saatte 250 litre gibi maksimum akış değerine sahiptir. Maksimum olarak 6 bar basınç altında çalışabilmektedir ve 40 dereceye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilmektedir. Kullanıma göre ömrü 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Filtrenin en fazla 2 yıl içinde yeni filtre ile değişiminin yapılması gerekmektedir.

Omnipure K5615 JJ   Aktif Karbon Filtre

Omnipure Karbon Filtre
Omnipure Filtre Özellikleri 2

 Omnipure Aktif Karbon Filtre, Hindistan cevizi kabuğu kullanılarak üretilmiştir. En iyi aktif karbon filtreler arasındadır. Suyun kalitesini bozan klor ve organik maddelerden, ayrıca kötü tat ve koku oluşmasına sebep olan eriyik gazlardan suyu arıtır. 

Filtre, iç gözenek yapısı sayesinde çok iyi derecede süzme işlemi yapabilmektedir. 0,75 GPM su akış hızına sahiptir. Maksimum çalışma basıncı ise yaklaşık 8 bar değerindedir. 45 dereceye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilir. Kullanım ömrü ortalama 6 aydır.

Su arıtma cihazının kötü etkilenmemesi ve suyun sağlıklı bir şekilde kullanıcıya ulaşması için Omnipure Aktif Karbon Filtrenin düzenli bir şekilde değişiminin yapılması gerekir

Omnipure K5633 Ss Gümüş İyonlu Post Karbon Filtre

Omnipure Post Karbon Filtre

Post Karbon Filtreler, Membran Filtrelerden gelen kötü tada sahip suyun kokusunu ve tadını düzenleyerek suyu daha içilebilir duruma getirirler. Hindistan cevizi ile zeytin çekirdeği filtrenin ana ham maddesini oluşturur. Filtre %10 oranında gümüş iyon içermektedir. 

Omnipure Post Karbon Filtrede gümüş iyonların kullanılmasının nedeni bakteri oluşumunun engellenmek istenmesidir. Bu sayede daha temiz ve sağlıklı su ortaya çıkar. Post Karbon Filtrenin kullanım ömrü yaklaşık 1 ile 2 yıl aralığında olmakla birlikte, 5 ton su arıtma kapasitesi vardır. Kullanım ömrü veya arıtma kapasitesi dolduktan sonra değişiminin yapılması gereklidir. Post Karbon Filtre, su arıtma işleminin son aşamasında bulunduğundan dolayı süresi dolduktan sonra değiştirilmediği takdirde suyun tat, koku ve renginde değişiklik meydana gelebilir ve bu durum da suyun kalitesini kötü yönde etkiler.

Bir cevap yazın

Hidrotek Water Su Arıtma Sistemleri.

2003® Yılından Günümüze Kadar Üretmiş Olduğu NSF ,  ve Water Quality Belgeli Filtreler ile, Dünya!nın ir Çok Ülkesinde Güvenle Kullanılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Sensörleri Nelerdir?

Su arıtma cihazlarını iyi bir şekilde çalışabilmesi için suya yeterli derecede basınç uygulanması gerekir. Basınç uygulanan su, filtrelerin gözeneklerinden geçerek yabancı maddelerden kurtulur. Şebeke suyunun

Devamını oku »

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Evlerde tezgah üstü ve tezgah altında kullanılmakta olan su arıtma cihazları, aynı zamanda bina girişlerine de yerleştirilmektedir.

Devamını oku »

Su Yumuşatma Nedir?

Kullanılan suların temiz olması yanında yumuşak su olması da çok önemlidir. Çünkü yumuşak olmayan yani sert su denilen sular öncelikle sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve

Devamını oku »

Su Arıtma Sistemleri Tarihi

Şüphesiz ki su, dünyadaki yaşam için güneş ile beraber en önemli unsur. Su, dünyada canlılığın oluşumundan beri önemini korumaktadır. Hatta suyun bu önemliliği günümüz dünyasında

Devamını oku »