Membran Filtre Menşeileri

Su arıtma cihazlarında çok önemli bir yere sahip olan Membran Filtreler, Ters Ozmos sayesinde suyun içindeki en küçük boyuttaki maddeleri bile büyük oranda temizlemektedir. Bu nedenle Membran Filtresiz su arıtma cihazı düşünülemez.

Su Arıtma Cihazı Membran Filtre Menşeileri

ABD Menşeili Membran Filtreler

Su Arıtma Cihazı Membran Filtre Menşeileri

Membran Filtrenin, dünya üzerinde belli başlı bölgelerde üretimi yapılmaktadır. Bu bölgelerin en başında Amerika Birleşik Devletleri gelir. En tanınan Filmtec ve Vontron Membran Filtreler Amerikan menşeili markalardır.

Özellikle Filmtec Membran Filtreler dünyanın en iyi Membran Filtrelerinden biridir. Oldukça kaliteli olan bu Membran Filtre 75 GPD kapasiteye sahiptir. Evsel tezgah altı ve üstü su arıtma cihazlarında kullanılan en iyi Membran filtrelerdendir. Fiyatı ise diğer filtrelerin fiyatlarına göre pahalıdır.

Filmtec Membran Filtrenin ömrü yaklaşık olarak 1.5 ila 3 yıl arasındadır. Suyun içindeki yabancı maddeleri %98 oranında süzebilmektedir. Ayrıca Filmtec Membran Filtre, NSF ANSI/58 setifikasına da sahiptir.

Genel olarak ABD`de üretilen su arıtma cihazı filtreleri ve Membran Filtreler kalitelidir ve gerekli sağlık belgelerine sahiptir.

Tayvan Menşeili Membran Filtre

Su Arıtma Cihazı Membran Filtre Menşeileri

Su arıtma teknolojileri alanında faaliyet gösteren ülkelerden biri de Tayvandır. Bazı Amerikan ve Avrupa markaları üretimlerini Tayvan`da yapmaktadırlar. Bunun sebebi işçiliğin Avrupa ve Amerika`ya göre daha ucuz olmasıdır.

Fakat Tayvan`da üretim yapan kendini ispatlamış markalar kalitelerinden asla ödün vermezler. Bir Membran Filtrede sarım sayısı çok önemlidir. Çünkü Membranın kalitesini belirleyen unsurlardan biridir.

Bir Membran Filtrenin sarım sayısı ne kadar fazlaysa, o kadar iyi derecede suyu zararlı maddelerden arıtır. Tayvan`da üretilen Membran Filtrelerin de tıpkı Amerikan üretimi Membranlarda olduğu gibi sarım sayısı fazladır. Tayvan üretimi Membran Filtreler de gerekli sertifikalara sahiptirler ve antibakteriyellerdir.

Çin Menşeili Membran Filtreler

Çin menşeili Membran Filtreler genelde ABD ve Tayvan üretimi Membranlara göre daha kalitesizdir. Tayvan`da olduğu gibi işçilik ucuz olduğu için Çin Membranlarının fiyatları düşük oluyor fakat kalite yönünden geride kalmaktadırlar.

Çin üretimi Membran Filtrelerin sarımları genellikle azdır. Bundan dolayı sudaki maddeleri ABD ve Tayvan üretimi Membran Filtrelere göre daha az ayrıştırır. Çin`de üretilmiş olan Membran Filtrelerin gerekli olan sertifikalara sahip olduğunu da pek söyleyemeyiz.

Çin malı Membran Filtrelerin ömrü ise diğerlerine göre daha kısadır. Ömürleri yaklaşık olarak 6 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Yani ABD üretimi Membranların ömrünün yaklaşık yarısıdır.

Çin Membranları yerine sağlık için daha kaliteli Membranlara yönelmek gerekiyor. Çünkü insan sağlığı için çok önemli olan suyun arıtımı, elbette en iyi şekilde yapılmalıdır.

Hidrotek Water Su Arıtma Sistemleri.

2003® Yılından Günümüze Kadar Üretmiş Olduğu NSF ,  ve Water Quality Belgeli Filtreler ile, Dünya!nın ir Çok Ülkesinde Güvenle Kullanılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Sensörleri Nelerdir?

Su arıtma cihazlarını iyi bir şekilde çalışabilmesi için suya yeterli derecede basınç uygulanması gerekir. Basınç uygulanan su, filtrelerin gözeneklerinden geçerek yabancı maddelerden kurtulur. Şebeke suyunun

Devamını oku »

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Evlerde tezgah üstü ve tezgah altında kullanılmakta olan su arıtma cihazları, aynı zamanda bina girişlerine de yerleştirilmektedir.

Devamını oku »

Su Yumuşatma Nedir?

Kullanılan suların temiz olması yanında yumuşak su olması da çok önemlidir. Çünkü yumuşak olmayan yani sert su denilen sular öncelikle sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve

Devamını oku »

Su Arıtma Sistemleri Tarihi

Şüphesiz ki su, dünyadaki yaşam için güneş ile beraber en önemli unsur. Su, dünyada canlılığın oluşumundan beri önemini korumaktadır. Hatta suyun bu önemliliği günümüz dünyasında

Devamını oku »