İyi Bir Su Arıtma Cihazının Fiyatı Ne Olmalı?

Tüm canlılar için olduğu kadar insan sağlığı için de su vazgeçilmezdir. Vücuttaki sistemlerin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için günlük su ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Tabi ki tüketilen suların temiz ve mineral açısından zengin olması lazım. Suyun evlerde arıtılıp, insan sağlığı için faydalı hale getirilmesinde su arıtma cihazları devreye giriyor. Kullanacağınız suyun sağlıklı olmasına su arıtma cihazları büyük oranda etki eder. Bundan dolayı kaliteli su arıtma cihazları tercih edilmelidir ve bütçenizi de kaliteye önem vererek ayarlamalısınız.

Su Arıtma Cihazlarının Fiyatlarında Hangi Unsurlar Etkilidir?

Su  Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazlarının fiyatlarına Ön Filtreler, Membran Filtreler, Post Karbon Filtreler ve Su Tankı gibi parçaların fiyatları etki etmektedir. Bu parçalar doğrudan suyun kalitesi üzerinde etkili oldukları için, mutlaka kendini kanıtlamış markaların ürünleri tercih edilmelidir. Filtreler konusunda özellikle piyasada çok fazla sağlığa zararlı ürün bulunmaktadır. Bu filtrelerin fiyatları da kullanıcılara ucuz geldiği için bu ürünlere yönelmektedirler.

Ucuz Su Arıtma Cihazı Filtrelerinin Sağlığa Etkisi

Türkiye de satılan ucuz su arıtma cihazı filtreleri, başta İran olmak üzere Orta Doğu ülkeleri ve bölgemize yakın olan diğer ülkelerden gelmektedir. İran gibi Türkiye ye yakın olan ülkelerden gelen filtreler gayet ucuz bir şekilde getirilmektedir. Ucuz olarak getirilmelerinden dolayı satış fiyatları da ucuz oluyor fakat bu ürünler kullanıcıların sağlıklarını tehdit ediyor. İran ve diğer yakın ülkelerden gelen filtrelerin gerekli sağlık denetimleri yapılmamaktadır.

Sağlık için oldukça zararlı olan ucuz filtrelerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Gerekli sağlık belgelerine sahip olan su arıtma cihazı filtreleri kullanılmalıdır. Çünkü ucuz ve sağlıksız filtreler suyu arındıracağına suyu daha da kirletmektedir. Ortalama bir su arıtma cihazının fiyatı 1500 TL civarındadır. En az bu fiyatlara satılan su arıtma cihazlarındaki sadece filtrelerin maliyetleri, ucuza satılan sağlıksız su arıtma cihazlarının fiyatlarından fazladır. Özellikle ABD menşeli Karbon Filtreler ve Membran Filtreler gerekli belgelere sahip olmalarından ayrıca işçiliğinde pahalı olmasından dolayı fiyatları diğerlerine göre fazla olabilir.

Üstelik yurtdışında toplanıp Türkiye ye getirilen su arıtma cihazlarına gümrükte çeşitli vergiler uygulanmasından dolayı da fiyatları artıyor. ABD de üretilen su arıtma ürünleri gerekli testlerden geçerek sağlık onayı alırlar. NSF ANSI/58 ve Water Quality Altın Mührü bu onaylardan en önemlileridir, dünya çapında geçerli belgelerdir. Bu belgelere sahip olan firmaların ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Araştırma yapıldıktan sonra bilinçli olarak su arıtma cihazı alınmalıdır.

Hangi Fiyatlarda Su Arıtma Cihazı Aranmalı?

Piyasada bir arıtma cihazı için ucuz olarak nitelendirebileceğimiz fiyatlar yaklaşık 500 – 1000 TL arasındadır. Bu fiyatlardaki su arıtma cihazlarının güvenilir olduklarını pek söyleyemeyiz. Zaten bu cihazların ucuz olmasının sebebi parçaların İran dan ucuza getirilmeleridir. Daha önceden Çin den gelen bu kalitesiz parçalar artık İran`dan temin edilmektedir. Anormal bir şekilde fiyatı ucuz olan su arıtma cihazları muhtemelen sağlıksızdırlar. Su arıtma cihazı almak isteyen biri 1500 TL ve üstü fiyattaki ürünlere bakmalı ayrıca NSF ANSI/58, Water Quality onaylı ürünler olmasına da dikkat etmelidir.

Bir cevap yazın

Hidrotek Water Su Arıtma Sistemleri.

2003® Yılından Günümüze Kadar Üretmiş Olduğu NSF ,  ve Water Quality Belgeli Filtreler ile, Dünya!nın ir Çok Ülkesinde Güvenle Kullanılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Sensörleri Nelerdir?

Su arıtma cihazlarını iyi bir şekilde çalışabilmesi için suya yeterli derecede basınç uygulanması gerekir. Basınç uygulanan su, filtrelerin gözeneklerinden geçerek yabancı maddelerden kurtulur. Şebeke suyunun

Devamını oku »

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Evlerde tezgah üstü ve tezgah altında kullanılmakta olan su arıtma cihazları, aynı zamanda bina girişlerine de yerleştirilmektedir.

Devamını oku »

Su Yumuşatma Nedir?

Kullanılan suların temiz olması yanında yumuşak su olması da çok önemlidir. Çünkü yumuşak olmayan yani sert su denilen sular öncelikle sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve

Devamını oku »

Su Arıtma Sistemleri Tarihi

Şüphesiz ki su, dünyadaki yaşam için güneş ile beraber en önemli unsur. Su, dünyada canlılığın oluşumundan beri önemini korumaktadır. Hatta suyun bu önemliliği günümüz dünyasında

Devamını oku »