En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

Tükettiğimiz içme sularının içinde miktarı bölgeden bölgeye değişmekle birlikte insan sağlığına zararlı olan maddeler bulunur. Klor, arsenik, organik maddeler ve bakteriler gibi mikroorganizmalar sağlığa zararlı maddelere örnek verilebilir. Bunların yanında pek çok kirletici daha içme suları içinde bulunabilmektedir.

Türkiye`de ise kullanılan şebeke sularının pek temiz olduğu söylenemez. Bu nedenlerden dolayı suyun içindeki kirleticilerden korunmak için su arıtma cihazlarına ihtiyaç duyulur. Ters Ozmos su arıtma cihazları evde su arıtımında en etkili teknolojidir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde kullanılan su arıtma cihazlarına, şebeke sularının insan sağlığını tehdit ettiği Türkiye içinde ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçtan dolayı Türkiye`de ve dünyada, evlerde suyun arıtılmasında çok başarılı olan Ters Ozmos su arıtma cihazlarının kullanımı yaygınlaşmıştır. Eğer iyi arıtılmış, sağlıklı bir su kullanılmak isteniyorsa iyi ve kaliteli bir su arıtma cihazına sahip olmak gerekir. Bunun için su arıtma cihazı alırken belli bir araştırma yapıldıktan sonra sağlık açısından kaliteli olması tercih edilmelidir.

İyi Bir Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalıdır?

su arıtma cihazı1

Ters Ozmos Su Arıtma Cihazında, arıtma işlemi filtreler sayesinde gerçekleşir. İyi bir su arıtma cihazında bu nedenden dolayı filtreler kaliteli olmak zorundadır. Çünkü filtreler suyun kalitesine doğrudan etki eder. Filtrelerin çalışma ömrü ve yapısı hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Eğer bir filtre veya su arıtma cihazı ne kadar kaliteli ve iyiyse, maliyeti de o kadar yüksek olur. Su ile sağlığa büyük etki edecek olan bu cihazların kaliteli ve sağlıklı olması gereklidir, bu yüzden ucuz cihazlardan mümkün olduğunca kaçınılmalı.

Özellikle Türkiye`de kullanılan su arıtma cihazlarının büyük çoğunluğunda Çin`de üretilmiş olan ucuz filtreler kullanılmaktadır. Bu filtrelerde sağlık açısından onaylanmış WHO gibi önemli sertifikalar bulunmamaktadır. Böyle olduğu için Çin`deki ucuz işçilikle birlikte filtrelerin fiyatları da ucuz olmaktadır. İyi bir su arıtma cihazında bulunması gereken filtrelerin, en önemli sağlık sertifikalarını da almış olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Hidrotek filtreleri ile Omnipure filtreleri, Dünya Sağlık Örgütü gibi dünya çapındaki önemli kurumlardan sağlık sertifikası almış olarak alanlarının en iyilerindendirler. Omnipure Filter Company ABD`de üretmiş olduğu, en iyi sağlık sertifikalarını almış kaliteli filtreleri ile bu alanda liderdir. Su arıtma cihazlarınızda bu filtrelerin kullanılmasında özen gösterirseniz iyi bir su arıtma cihazıyla diğer markaların cihazlarına göre çok daha sağlıklı suya kavuşabilirsiniz.

Hidrotek Su Arıtma Cihazları Neden İyi?

hidrotek su arıtma cihazı

Türkiye`de satılmakta olan su arıtma cihazları arasında en iyi ilk üç içerisinde bulunan Hidrotek Water, cihazlarında alanında en kaliteli parçaları kullanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sertifikalarına sahiptir. Hidrotek su arıtma cihazlarında kullanılan Omnipure Filtreleri ile kaliteli ve sağlıklı bir su elde etmek amaçlanmıştır. Ayrıca Hidrotek`in kendi filtreleri de kaliteli ve güvenilirdir. Ters ozmos yöntemi ile arıtılmış suda mineral değerleri düşük olduğu için suyu arıtmak kadar suyu arıttıktan sonra mineral açısından zenginleştirmek de önemlidir. Bunun içinde çeşitli mineral filtreler bulunmaktadır.

Hidrotek Su Arıtma Filtreleri

Hidrotek bu alanda çoğu markadan farklı olarak Biocera filtrelerini kullanır. Biocera filtreleri suyu sadece mineral açısından zenginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda hidrojen takviyesi yaparak suyu daha sağlıklı hale getirir. Alkali su vücut için çok faydalı ve gerekli bir sudur.

Biocera filtreleri de alkali su üretmek için geliştirilmiştir. Alkali su faydalı minerallerden oluşur. Bu mineraller magnezyum, sodyum, potasyum ve kalsiyum gibi önemli minerallerdir. Filtre suyun pH düzeyinide artırarak içimi daha hoş ve yararlı suyu ortaya çıkarır.

Biocera alkali filtre olarak alanında ilktir. Hidrotek Water, su arıtma cihazlarında kendi teknolojisi ile beraber Omnipure ve Biocera filtrelerini kullandığı için Türkiye`de en iyi su arıtma cihazı sistemleri üreticilerinden biridir.

Bir cevap yazın

Hidrotek Water Su Arıtma Sistemleri.

2003® Yılından Günümüze Kadar Üretmiş Olduğu NSF ,  ve Water Quality Belgeli Filtreler ile, Dünya!nın ir Çok Ülkesinde Güvenle Kullanılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazı Sensörleri Nelerdir?

Su arıtma cihazlarını iyi bir şekilde çalışabilmesi için suya yeterli derecede basınç uygulanması gerekir. Basınç uygulanan su, filtrelerin gözeneklerinden geçerek yabancı maddelerden kurtulur. Şebeke suyunun

Devamını oku »

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Evlerde tezgah üstü ve tezgah altında kullanılmakta olan su arıtma cihazları, aynı zamanda bina girişlerine de yerleştirilmektedir.

Devamını oku »

Su Yumuşatma Nedir?

Kullanılan suların temiz olması yanında yumuşak su olması da çok önemlidir. Çünkü yumuşak olmayan yani sert su denilen sular öncelikle sağlık sorunlarına yol açabiliyor ve

Devamını oku »

Su Arıtma Sistemleri Tarihi

Şüphesiz ki su, dünyadaki yaşam için güneş ile beraber en önemli unsur. Su, dünyada canlılığın oluşumundan beri önemini korumaktadır. Hatta suyun bu önemliliği günümüz dünyasında

Devamını oku »