9 Aşamalı Su Arıtma Sistemi Nedir?

Neden 9 Aşamalı Su Arıtma Sistemi?

 

Açık kasa su arıtma cihazı

Açık kasa su arıtma cihazı

Piyasada Genellikle karşınıza çıkacak olan evsel su arıtma sistemleri,  5 Filtre 5 Aşamadan oluşan standart sistemlerdir. Peki Nedir  bu 5 aşamalı sistem?

5 Aşamalı sistemler şebeke suyunu temizler, suyun tadını ve kokusunu bozan kimyasalları yok eder. Bunu yaparken de minerallerin %55-60`lık kısmını  yok eder. Bu mineraller insan sağlığı açısından suyun içerisinde olmazsa olmaz denilecek tüm uzmanların bu konuda hem fikir olduğu, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve sodyumdur.

Mineral açısından eksik bir su tüketmeniz %60 ı su olan vücudumuz için organlarımızın tam verimli çalışmasının önüne geçer. Vücudunuzun susuzluğunu normalde 2 bardakta giderebilecekken mineral açısından eksik olan sudan 5 bardak içeniz dahi o minerali

Ters Ozmos Sistemi ( Reverse Osmosis System ) Kök Su Arıtma

Az önce piyasadaki tüm sistemlerin 5 filtre  aşamadan oluştuğunu söylemiştik bu sistemlerde mineral kaybının nasıl olduğunu anlatabilmemiz için ürünün çalışma prensibini kısaca değinmemiz gerekiyor.

Ön 3`lü filtre takımı şebekeden gelen suyu Membrana hazırlarken Membran ve post Carbon sistemi ise 2.kısmı oluşturuyor. İlk kısım yani ön 3`lü filtre sistemi Sediment filtre ,aktif Carbon filtre ve blok Carbon filtreden oluşur.

Sediment filtre 5 mikron gözeneklerden oluşur ana maddesi pamuk olan bir filtredir bu filtrenin görevi suyun içerisinde bulunan kaba tortuları çamuru kumu temizlemektir. Su bu filtreden geçtikten sonra 2. filtre olan aktif Carbon filtreye geçer;

Aktif Carbon filtre suyun içerisinde bulunan klor kokusunu ve tadını düzenler, bu filtrenin gözenekleri 3 mikron genişliğindedir. 3 mikrondan daha büyük olan su bileşenleri bu filtrede asılı kalır.

Aktif Carbon filtreden çıkan su blok Carbon filtreye geçer blok karbon filtrede suyun rengini ve tadını düzenler bu filtre 1 mikron gözeneklere sahiptir. Bu filtreden çıkan su ters ozmos sisteminin kalbi olan Membran filtreye hazırdır.

 

Membran filtre katmanları

Bu ön üçlü filtrenin görevi suyun ana filtreye hazırlamak olduğu gibi ana filtrenin görevinin %20`lik kısmını yaparak ana filtrenin ömrünün daha uzun olmasına sebep olur. Ülkemizde standart şebeke suları 200-400 sertlik değerindedir. Bu sertliklerde ön 3 lü filtrenin değişim ömrü ortalama 1 yıldır, bu bulunduğunuz bölgedeki sertlik oranını değişir.

Membran filtreye gelen su soğan zarı inceliğinde 7 katmandan oluşan bir filtreden şebekenin kendi basıncıyla geçmeye çalışır. Membran filtrenin gözenekleri 1 mikronun binde biri kadar(0,0001 mc) bu gözeneklerden geçebilen su temiz su geçemeyen su ise atık su olarak atılır. Membranın her katmanı suyun içerisindeki farklı değerleri filtreler.

Membran filtrenin attığı suda insan sağlığına yararlı potasyum, kalsiyum, magnezyum ve sodyum değerlerinde %50-55 oranında kayba uğrar.Siz temizlik açısından temiz bir su tüketirken

En iyi Su Arıtma Cihazı

sağlığınız açısından mineral değerleri olmayan su tüketmek zorunda kalırsınız.

Piyasa bu ürünleri satan kullanıcılar Membran`dan çıkan suyu tatlandırıcı filtreden geçirilenler size sunarlar. Siz de kokusu tadı ve rengi yerinde olan suyu sağlıklı su zannederek tüketirsiniz.

Bu ters ozmos sistemlerinin piyasaya sürüldüğü 1990`lı yıllardan günümüze kadar bu şekilde geldi. Biz Hidrotek Water su arıtma sistemleri olarak Membran filtrenin kaybettiği değerlerinin %70 oranında daha fazlasını ekleyerek sizlere sağlıklı temiz ve mineralli su sunuyoruz.

Bunu da dünya sağlık örgütü ve Water Quality onaylı filtrelerimizi de sağlıyoruz, firma olarak bünyemizde bulundurduğumuz hiçbir üründe 5 filtre 5 aşama YOKTUR. Alttaki görselde gördüğünüz üzere suyun içerisindeki bu mineralleri Hidrotek Water`in 5 aşamalı mineral sistemi ile geri ekliyoruz.

 

5 Aşamalıdan 10 Aşamalıya Evrim

5`li mineral filtrede , azalan ( mineral, sodyum, potasyum ve özellikle kalsiyum ) gibi mineralleri geri kazanıyor, Vücudunuzun susuzluğunu normalde 2 bardakta giderebilecekken bu oran bir veya yarım yada bir bardak olarak azalıyor . 5`li mineral sistemi 0-12 yas grubu çocuk, yaşlı veya hamile kadınların mineral ihtiyacını gideriyor. Bu sayede çocuklar vb. kişiler için besleyici bir su haline geliyor.